Karolina Basaj
Sesje noworodkowe

Sesje noworodkowe

Zdjęcia noworodkowe są najpiękniejszą pamiątką z dzieciństwa, maluszek przez pierwsze tygodnie bardzo szybko się zmienia, dlatego co raz częściej rodzice decydują się na takie sesje. Każda chwila z tym nowym, małym człowiekiem jest warta zapamiętania. Fotografie to najlepsze narzędzie by wspomnienia te zachować na dłużej.

W związku z tym, że maluszki są bardzo delikatnymi i kruchymi istotkami, bardzo dbam o ich bezpieczeństwo na sesji umiejętnie je pozycjonując.

Sesje noworodkowe wykonuję między 5 a 14 dniem życia maluszka. Aby mieć pewność, że znajdzie się termin, rezerwacji przybliżonego terminu należy dokonać na około miesiąc przed urodzeniem.
Zdarzają się także sytuacje, w których zdjęcia wykonujemy później:
-wcześniaki
-naświetlania ze względu na żółtaczkę
-złe samopoczucie mamy
-późniejsze wyjście ze szpitala

Jak wygląda sesja?

Kiedy maluszek się już urodzi sesję umawiamy na konkretny dzień i godzinę. Sama sesja trwa maksymalnie 3-3,5 godziny. Zdjęcia rodzinne robimy na początku sesji, jeżeli maluszek ma starsze rodzeństwo, proszę aby w miarę możliwości zapewnić mu opiekę po zdjęciach rodzinnych. Cisza i spokój pozwala maluszkowi spać co usprawnia przebieg sesji. Po sesji wybierzecie zdjęcia, które chcecie zakupić- odbędzie się to już online. Gotowe zamówienie będzie do odebrania po około 20 dniach roboczych od wybrania i opłacenia zdjęć.

W wyposażeniu studia posiadam różne rekwizyty, materiały, opaski do sesji- takich rzeczy nie musicie przynosić.

Na sesję zabierzcie ze sobą:
-czarne i/lub białe bluzeczki do zdjęć rodzinnych
-smoczek dla maluszka
-około 5-6 pampersów
-kocyk
-butelkę i mleko jeśli jest karmione w ten sposób
-kilka pieluszek tetrowych

Drogie mamy, to będzie dla Was wyjątkowa pamiątka, nie zapomnijcie o starannym makijażu i ładnie ułożonych włosach- jeżeli macie taką potrzebę, zadbam o to by do studia przyjechała jedna z polecanych przeze mnie makijażystek i/lub fryzjerek.Galeria

Najczęściej zadawane pytania

Najlepiej umówić się na sesję będąc jeszcze w ciąży. Ustalimy orientacyjny termin i wtedy na pewno po porodzie znajdę dla nas odpowiedni czas. 

Ze względu na to, iż szanuję moich klientów sesje noworodkowe wykonuję jedynie w studio. Wiem, że po porodzie Wasz dom jest bardzo intymnym miejscem, w którym najlepiej czujecie się sami dlatego też, nie chcę zaburzać Wam tego pięknego czasu moimi rekwizytami, lampami i całym bałaganem, którym po sesji w studio mogę na spokojnie zająć się nie przeszkadzając Wam w tym pięknym czasie.

Na sesję noworodkową zabierzcie ze sobą:

-czarne i/lub białe bluzki

-smoczek dla dziecka

-butelka i mleko- jeśli dzidziuś jest w ten sposób karmiony

-kocyk

kilka pieluszek tetrowych

-kilka pampersów (około 3-6 sztuk)

Oczywiście! Zdjęcia z rodziną to najwspanialsza pamiątka jaką możesz posiadać 🙂 Jeżeli na sesji ma być także dziecko, proszę aby było obecne jedynie na początku, kiedy wykonywać będziemy sesje rodzinne. Potem bardzo proszę o zapewnienie opieki dziecku ze względu na to, aby zapewnić spokój i bezpieczeństwo maluszka podczas sesji.

Sesja noworodkowa trwa między 2 a 3 godzinami. Zaplanujcie tak dzień, aby nie czuć presji. Nie zawsze sesje z maluszkami idą szybko, dzieci często się wybudzają, potrzebują jeść, przytulasków i na to wszystko mamy czas- stąd też trwa ona tak długo. 

Na gotowe zdjęcia poczekasz około 20 dni roboczych. 

Oczywiście! Skończyłam kurs pozycjonowania noworodków, wciąż doskonalę tą umiejętność, aktualnie zapisana jestem na kolejne szkolenie. W studio jest ciepło, wszystkie ciuszki na bieżąco piorę w specjalnych płynach dla maluszków a rekwizyty dokładnie myję. 

Sesja noworodkowa Ozimek, Opole, województwo opolskie

Karolina Gosztyła-Basaj Fotografia